Pracownia zduńsko-ceramiczna

Kafle

Z formalnego punktu widzenia jesteśmy najmłodszą kaflarnią w Polsce. Jednakże, swoją działalnością i produkcją nawiązujemy do najstarszej polskiej kaflarni, powstałej w Zdunach w 1858 roku.

Oferujemy Państwu ręcznie robione kafle szamotowe w szerokiej gamie wzorów i palecie barw.

Przyjmujemy indywidualne i nietypowe zlecenia.

Podejmiemy się renowacji i rekonstrukcji starych kafli.

Zachowujemy starą, sprawdzoną przez lata technologię wytwarzania kafli, co powoduje, iż wyroby te są unikatem. Stosowanie takich metod powoduje to, że wyroby nasze charakteryzują się efektem starości, oryginalności i niepowtarzalności. Każdy piec, kominek czy zestaw kuchenny jest niby taki sam, lecz każdy żyje niejako „własnym życiem” mając swój niepowtarzalny odcień i kolor. Kafle, tak jak przed wiekami posiadają tak zwaną „nutę” chroniącą go w procesie ustawiania w piecu jak i w transporcie. Nie są to równiutkie płytki kaflowe ale prawdziwe „żyjące” kafle. Używane do tworzenia transparentne szkliwa charakteryzują się bardzo zróżnicowaną odmianą odcieni tak, iż każdy zestaw jest odmiennym dziełem w swoim oryginalnym kolorze. Białe szkliwa natomiast dają efekt starości i niepowtarzalności w swojej formie, imitując dawne spękania na powierzchni licowej. Stosowanie tych starych metod wytwarzania kafla, wymaga też do wykonania gotowego dzieła prawdziwego rzemieślnika, znającego tradycyjną metodę stawiania pieca, kominka lub trzonu kuchennego.

Kafle nasze wymagają tradycyjnej obróbki, czyli obcięcia i doszlifowania wyrobu przed zamontowaniem, połączenie klamrami i wylepienie kanałów zaprawą szamotową, co w efekcie daje akumulację temperatury w palącym się piecu i przyjemne ciepło przez co najmniej 24 godziny. Budowa pieców kaflowych i innych urządzeń grzewczych z naszych wyrobów przez dobrego zduna, gwarantuje przytulne ciepło w całym domu i możliwość przytulenia się w mroźne zimowe wieczory do cieplutkiego i oryginalnego, wykonanego starą metodą kafla szamotowego.

Cennik nowy-02

Cennik nowy-03

Cennik nowy-06

Cennik nowy-07

Cennik nowy-08

Cennik nowy-09

Cennik nowy-10

Cennik nowy-11

Cennik nowy-12

Cennik nowy-13

Cennik nowy-14

Cennik nowy-15

Cennik nowy-16

Cennik nowy-17

Cennik nowy-18

Cennik nowy-19

Cennik nowy-20

Cennik nowy-21

Cennik nowy-22

 Kafle na specjalne zamówienie…

Kafle indywidualne (1)

Renowacje, kopie.. (7)

Kafle indywidualne (2) Kafle indywidualne (3) Kafle indywidualne (4) Kafle indywidualne (5) Kafle indywidualne (6) Kafle indywidualne (7) Kafle indywidualne (8) Kafle indywidualne (9)