Pracownia zduńsko-ceramiczna

Warunki zamówienia

Oferujemy Państwu ręcznie robione kafle szamotowe w szerokiej gamie wzorów i palecie barw. Przyjmujemy indywidualne i nietypowe zlecenia. Podejmiemy się renowacji i rekonstrukcji starych kafli.

Zachowujemy starą, sprawdzoną przez lata technologię produkcji kafli, co powoduje, iż wyroby te są unikatem na rynku krajowym i zagranicznym. Stosowanie takich metod powoduje to, że wyroby nasze charakteryzują się efektem starości, oryginalności i niepowtarzalności. Każdy piec, kominek czy zestaw kuchenny jest niby taki sam, lecz każdy żyje niejako „własnym życiem”, mając swój niepowtarzalny odcień i kolor.

Kafle, tak jak przed wiekami posiadają tak zwaną „nutę” chroniącą go w procesie ustawki w piecu jak i w transporcie. Nie są to równiutkie płytki kaflowe ale prawdziwe „żyjące” kafle. Używane do produkcji transparentne szkliwa charakteryzują się bardzo zróżnicowaną odmianą odcieni tak, iż każdy zestaw jest odmiennym dziełem w swoim oryginalnym kolorze. Białe szkliwa natomiast dają efekt starości i niepowtarzalności w swojej formie, imitując dawne spękania na powierzchni licowej.

Stosowanie tych starych metod produkcji kafla, wymaga też do wykonania gotowego dzieła prawdziwego rzemieślnika, znającego tradycyjną metodę stawiania pieca, kominka lub trzonu kuchennego. Kafle nasze wymagają tradycyjnej obróbki, czyli obcięcia i doszlifowania wyrobu przed zamontowaniem, połączenie klamrami i wylepienie kanałów zaprawą szamotową, co w efekcie daje akumulację temperatury w palącym się piecu i przyjemne ciepło przez co najmniej 24 godziny.

Budowa pieców kaflowych i innych urządzeń grzewczych z naszych wyrobów przez dobrego zduna, gwarantuje przytulne ciepło w całym domu i możliwość przytulenia się w mroźne zimowe wieczory do cieplutkiego i oryginalnego, wykonanego starą metodą kafla szamotowego.

Szczegóły:

1.  Realizacja zamówienia następuje na podstawie pisemnego zlecenia według specyfikacji podanej przez Zamawiającego, oraz po akceptacji „Warunków realizacji zamówienia”.

2. Fundacja Monumenta Poloniae (Pracownia zduńsko-ceramiczna) realizuje zamówienia według indywidualnych projektów i nie ponosi odpowiedzialności za wynikłe niezgodności ze stanem faktycznym u Zamawiającego. Nadwyżki zamówionych elementów nie podlegają zwrotowi.

3.   Czas realizacji zamówień ustala się indywidualnie.

4. Przedstawiona kolorystyka kafli na stronie internetowej oraz ekspozycji może nieznacznie odbiegać od kolorów będących w bieżącej produkcji.

5.  Dobór identycznych kafli piecowych, kominkowych lub kuchennych jest niemożliwy, ponieważ są one innym produktem niż glazura i terakota.

6.  Nieznaczne różnice w odcieniach pojedynczych kafli, przebarwienia oraz harys są naturalnymi cechami kafli ceramicznych i nie stanowią wady kafla oraz podstawy do reklamacji.

7. Pod szkliwami transparentnymi mogą być widoczne przebarwienia biskwitu, wynikające z technologii formowania kafla.

8. Kolorystyka kafli może nieznacznie odbiegać od kolorów będących na wzornikach.

9. Nabywca jest zobowiązany do natychmiastowego sprawdzenia zgodności odebranego towaru ze złożonym zamówieniem. Reklamacje dotyczące niezgodności po upływie 24 godzin od daty odbioru towaru nie będą rozpatrywane.