Pracownia zduńsko-ceramiczna

Retro Cegły

Retro Cegły – RetroBricks, to nietuzinkowe glazurowane płytki, zachowujące kształt cegły o wymiarach 24,0-26,5 cm x 6,5-7,0 cm, przeznaczone do okładzin ściennych i kominków, powstałe ze starych i  prawdziwych cegieł rozbiórkowych, nadające charakterystyczny styl. Jest to niestandardowa oferta, dla odbiorcy indywidualnego oraz dla firm i instytucji. Niby to nic wyjątkowego, ale to jednocześnie drugie życie starej cegły oraz wyjątkowy i współczesny design.

W dzisiejszym XXI wieku, w którym następuje renesans ceglanych wnętrz, szczególnie ceniona jest cegła zabytkowa, której pozyskanie we właściwej jakości, jest zadaniem trudnym i żmudnym. Przy bogatej ofercie handlowej płytek surowych, nowych i wtórnych, nawet w różnych fakturach i odcieniach, nasza oferta jest bardziej wyjątkowa z prozaicznego względu. Podobnie jak inni, nadajemy wnętrzu rustykalny styl, w którym wykorzystujemy ręczną pracę, poprzednich pokoleń ceramików, tworzących cegły, z których wiele, pozyskanych i starannie wyselekcjonowanych przez nas, ma sto  i więcej lat. Jednakże, po rzemieślniczej i żmudnej obróbce materiału, od rozbiórki, przez czyszczenie i cięcie, wykorzystując nasze próby, doświadczenie ceramików i zmysł artystyczny, uzyskujemy niebywałe efekty wizualne. Podjęliśmy nietuzinkowy proces szkliwienia starych cegieł, nadając im fakturę i efekt, który nie mierzy się z niczym innym.

Retro Bricks, to lica i środki dawnych cegieł, ze świadomym zachowaniem oryginalnych zanieczyszczeń i deformacji, zróżnicowania kolorystycznego, odprysków, uszczerbków i różnic w wymiarach, glazurowane szkliwami transparentnymi i efektownymi oraz poddane wysokiej obróbce termicznej. Dzięki temu, w porównaniu do płytek ceglanych, impregnowanych i malowanych, Retro Bricks są trwalsze i bardziej efektowne. Ze względu na dłuższy i bardziej złożony proces produkcyjny, nie jest to asortyment tani, jednakże może zdobić nasze wnętrza, przez kolejne kilkadziesiąt lat.

Płytki Retro Brikcs, to unikalny efekt, którego nie da się powtórzyć. Każda inwestycja będzie inna a indywidualne płytki możemy mieszać i układać w niezliczonej ilości wzorów oraz podkreślać spoiną w kolorze okładziny lub kontrastować całą paletą barw. Retro Bricks, to prawdziwe handmade, które wyróżni Twoje wnętrze, spośród zalewających nas trendów, promujące klony „mieszkań bez duszy”.

WZORY

PRZYKŁADOWE REALIZACJE

20479903_130300424156584_7312002044249935339_n

21151506_138487446671215_2234760351168864077_n-486x650

PROJEKTY

ZBLIŻENIA

MOTYWY

WARUNKI ZAMÓWIENIA

Pracownia ceramiczna Fundacji Monumenta Poloniae oferuje Państwu, wyjątkowe płytki Retro Bricks, wykonane z historycznej cegły rozbiórkowej, w szerokiej palecie artystycznych barw. Nie są to równiutkie i powtarzalne współczesne płytki ceglane, lecz oryginalne, ręcznie obrobione i fantazyjnie poszkliwione okładziny ścian i kominków. W naszej pracowni, stosujemy unikalną metodę szkliwienia i wypału, dzięki czemu, każda z Retro Bricks, żyje niejako „własnym życiem”, mając swój niepowtarzalny odcień i kolor. Używane do produkcji transparentne i kryjące szkliwa, charakteryzują się bardzo zróżnicowaną odmianą odcieni tak, iż każdy zestaw jest odmiennym dziełem, w swoim oryginalnym kolorze. Nasze szkliwa dają unikalny efekt, podkreślający starość i niepowtarzalność płytki w swojej formie oraz eksponując dawne spękania, zarówno na powierzchni licowej jak i ciętej, środkowej.

Szczegóły:

  1. Producentem płytek Retro Bricks, jest Fundacja Ochrony Zabytków Monumenta Poloniae, prowadząca własną Pracownię ceramiczną.
  2. Realizacja zamówienia następuje na podstawie pisemnego zlecenia, według specyfikacji podanej przez Zamawiającego, przesłanej na adres e-mail: maciekburdzy@gmail.com.
  3. Pracownia ceramiczna Fundacji Monumenta Poloniae, nie ponosi odpowiedzialności, za wynikłe niezgodności ze stanem faktycznym u Zamawiającego. Nadwyżki zamówionych elementów nie podlegają zwrotowi.
  4. Czas realizacji zamówień ustala się indywidualnie. Zazwyczaj wynosi on, od 3 do 12 tygodni, od momentu potwierdzenia zamówienia.
  5. Warunkiem rozpoczęcia realizacji zamówienia, jest przedpłata w wysokości 40% wartości zamówienia na konto Fundacji Monumenta Poloniae (nr konta 29 1240 3813 1111 0010 5375 3516) i przesłanie jego potwierdzenia, na adres e-mail: sale@retrobricks.com.
  6. Przedstawiona kolorystyka płytek Retro Bricks na stronie internetowej oraz ekspozycji, może nieznacznie odbiegać od kolorów szkliw i zastosowanych cegieł, będących w bieżącej produkcji.
  7. Dobór identycznych płytek Retro Bricks jest niemożliwy, ponieważ są one innym produktem niż glazura i terakota. Oprócz kolorystyki, dopuszczalne są także różnice w rozmiarze +/- 2 cm. Wymienione różnice nie stanowią wady produktu.
  8. Nabywca jest zobowiązany do natychmiastowego sprawdzenia zgodności odebranego towaru ze złożonym zamówieniem. Reklamacje dotyczące niezgodności po upływie 24 godzin od daty odbioru towaru nie będą rozpatrywane.

MEDIA

39