Pracownia zduńsko-ceramiczna

Produkcja kafli szamotowych

Zachowujemy starą, sprawdzoną przez lata technologię produkcji kafli, co powoduje, iż wyroby te są unikatem na rynku krajowym i zagranicznym. Stosowanie takich metod powoduje to, że wyroby nasze charakteryzują się efektem starości, oryginalności i niepowtarzalności. Każdy piec, kominek czy zestaw kuchenny jest niby taki sam, lecz każdy żyje niejako „własnym życiem” mając swój niepowtarzalny odcień i kolor. Kafle, tak jak przed wiekami posiadają tak zwaną „nutę” chroniącą go w procesie ustawiania w piecu jak i w transporcie. Nie są to równiutkie płytki kaflowe ale prawdziwe „żyjące” kafle. Używane do produkcji transparentne szkliwa charakteryzują się bardzo zróżnicowaną odmianą odcieni tak, iż każdy zestaw jest odmiennym dziełem w swoim oryginalnym kolorze. Białe szkliwa natomiast dają efekt starości i niepowtarzalności w swojej formie, imitując dawne spękania na powierzchni licowej.

Stosowanie tych starych metod produkcji kafla, wymaga też do wykonania gotowego dzieła prawdziwego rzemieślnika, znającego tradycyjną metodę stawiania pieca, kominka lub trzonu kuchennego.

Kafle nasze wymagają tradycyjnej obróbki, czyli obcięcia i doszlifowania wyrobu przed zamontowaniem, połączenie klamrami i wylepienie kanałów zaprawą szamotową, co w efekcie daje akumulację temperatury w palącym się piecu i przyjemne ciepło przez co najmniej 24 godziny. Budowa pieców kaflowych i innych urządzeń grzewczych z naszych wyrobów przez dobrego zduna, gwarantuje przytulne ciepło w całym domu i możliwość przytulenia się w mroźne zimowe wieczory do cieplutkiego i oryginalnego, wykonanego starą metodą kafla szamotowego.

 

Cennik i katalog do pobrania